Oslo – co warto zobaczyć?

Oslo jest międzynarodowym ośrodkiem handlowym i prawdziwie europejską stolicą. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Miasto położone na samym końcu Oslofjordu wygląda jakby obejmowało wodę ramionami. Od strony lądu Oslo otaczają niskie, zalesione wzgórza, a na najwyższym z nich znajduje się supernowoczesna skocznia narciarska Holmenkollen.
Bardzo atrakcyjną częścią miasta jest półwysep Bygdoy. Turyści przypływają na półwysep głównie dla znajdujących się tu muzeów Kon – Tiki, a także Muzeum Łodzi Wikingów. Warto także zwiedzić piękny park, przyległy do Pałacu Królewskiego, który niestety nie jest dostępny dla turystów. Codziennie o 13.30 przed pałacem odbywa się zmiana warty.
Warta uwagi jest Ulica Karl Johans Gate, która prowadzi od pałacu, to witryna miasta pełna eleganckich sklepów i restauracji. Kolejną atrakcją Oslo jest Park Vigelanda, słynący z 212 rzeźb przedstawiających niezwykle sugestywnie różne stany ludzkiej natury.
Poza tymi atrakcjami, stolica Norwegii jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – począwszy od pięknych widoków, przez zabytki architektury i muzea, a kończąc na znakomitych restauracjach. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

Category: norwegia | No comments yet

Comments are closed.